Польська компанія «Vector» презентувала у Миколаєві обладнання, яке збиратиме дані з приладів обліку енергоресурсів

Сьогодні, 3 жовтня, у Центрі енергоефективності м. Миколаєва відбулася презентація обладнання, яке збиратиме дані з приладів обліку енергоресурсів.

Участь у заході взяли заступник Миколаївського міського голови з питань енергоефективності Олександр Омельчук, депутати Миколаївської міської ради Павло Зоткін та Олександр Малікін, представники теплогенеруючих підприємств міста, співробітники департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради та Центру енергоефективності.

Як пояснили представники компанії, таке обладнання дасть змогу віддалено збирати показники лічильників електричної енергії, води, теплової енергії та газу та передавати їх через мережу Інтернет безпосередньо в програму моніторингу.

«Система моніторингу для теплової мережі — це спеціальна система моніторингу, розроблена для потреб централізованого теплопостачання з метою поліпшення розрахунків з замовниками та моніторингу роботи мережі. Це дозволяє отримувати інформацію, яка може сприяти отриманню нових джерел доходу, а також дозволяє ефективно використовувати технічну інфраструктуру та зменшити експлуатаційні витрати», — розповів Анджей Вишневський.

Телеметрична система нагляду має ряд переваг:

  • мінімізація витрат шляхом прогнозування несправностей та швидкого реагування в разі аварії
  • точні дані про споживання ресурсів
  • виявлення нечесних абонентів
  • оптимізація та аналіз кількості використаної потужності
  • високий рівень наданих послуг
  • постійний доступ до інформації про поточне споживання енергії.

За словами заступника Миколаївського міського голови з питань енергоефективності Олександра Омельчука, встановлення такого обладнання дасть змогу максимально уникнути людського фактору і можливих неточностей при зборі даних з приладів обліку.

«Ми бачимо, що система активно працює в Європі. І ми раді, що Миколаїв може на власні очі побачити, яким саме чином це відбувається. В нашому місті, звичайно, впровадження таких заходів буде вкрай важливим,  оскільки зараз покази лічильників збираються вручну, що не виключає неточностей, потім передаються до центру моніторингу в департамент енергетики, а інтеграція такого продукту в прилади обліку енергоресурсів може вирішити це питання», — розповів віце-мер.

Депутат Миколаївської міської ради Павло Зоткін відзначив, що департамент енергетики, яким опікується віце-мер Омельчук, робить велику справу, залучаючи до діалогу представників іноземних компаній.

«Я вдячний віце-меру Омельчуку і департаменту енергетики, що ми маємо змогу отримати інформацію щодо того, як працює інша країна, втілюючи такі інновації. Думаю, Миколаєву варто переймати позитивний досвід», — відзначив депутат.