Впровадження системи енергомоніторингу в бюджетних установах дозволяє економити енергоресурси і скоротити витрати місцевого бюджету на них

У Миколаєві пройшов навчальний семінар з впровадження програми енергомоніторингу, організований департаментом енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради.

Участь у навчальному семінарі взяли працівники управлінь освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, управління з питань культури та охорони культурної спадщини та управління у справах фізичної культури і спорту Інгульського району.

Як повідомив начальник відділу енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради Глеб Карабут, у місті Миколаєві впроваджується автоматизована система енергомоніторингу. З початку впровадження програми є уже перші результати — провадження такої системи в бюджетних установах дозволяє завдяки лише контролю за використанням енергоресурсів (без додаткових вкладень) зекономити енергоресурси і значно скоротити витрати місцевого бюджету на енергоресурси.

Навчання провела завідувач сектору енергетичного менеджменту відділу енергетичного нагляду, нормування та контролю Яна Бондаренко.

За словами Яни Бондаренко, використання програми енергомоніторингу значно заощаджує час. Це дозволяє щоденно отримувати дані для моніторингу споживання енергоносіїв. Усі відповідальні особи, призначені керівниками відповідних закладів, вносять в програму щоденні покази лічильників електроенергії, гарячої та холодної води, теплової енергії, газу.

Яна Бондаренко розповіла про переваги програми: — накопичення статистичних даних в електронному вигляді;

— простота в користуванні, адже не потребує спеціального навчання працівників. Для подачі даних працівнику вистачить 10 хвилин роботи на день в мережі Internet для внесення показів лічильників;

— можливість перегляду даних з будь-якої точки планети, де є підключення до мережі Інтернет;

— проста навігація;

— чіткий контроль споживання ресурсів та можливі варіанти їх заощадження.

По закінченню навчання Глеб Карабут вручив найактивнішим енергоменеджерам подячні листи.