НЕФКО та Департамент енергетики розпочали процедуру тендерних закупівель в рамках програми DemoUkrainaDH у м. Миколаєві

Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) оголосила тендер на реконструкцію насосно-підкачувальної станції за адресою: м.Миколаїв, Херсонське шосе, 40-к під котельну потужністю 4,5 МВт, в тому числі проєктно-кошторисна документація та експертиза.

Замовником та головним розпорядником коштів визначено Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради.
Проєктом передбачається здійснити реконструкцію та модернізацію однієї з систем централізованого теплопостачання м.Миколаєва, а саме: збудувати нову сучасну котельну з можливістю працювати одночасно на біомасі і природному газі.
Основними компонентами проєкту є:
1. Встановлення котла на біомасі потужністю 1,5 МВт зі сховищем палива і системою очистки димових газів.
2. Встановлення одного основного газового котла загальною потужністю 1,5 МВт та одного резервного газового котла загальною потужністю 1,5 МВт з пальниками та іншим котельним обладнанням.
3. Поставка та встановлення системи циркуляційних насосних агрегатів з необхідним допоміжним обладнанням.
4. Поставка та встановлення хімводоочисного обладнання та підживлюючи насосів.
5. Встановлення систем дистанційного керування та обліку теплової енергії.

Посилання на тендерну закупівлю: dh-ukraine.nefco.org/procurement.

Запрошуємо бажаючих до участі в тендерній процедурі.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року на запрошення НЕФКО (Nordic Environment Finance Corporation) заступник Миколаївського міського голови Олександр Омельчук, заступник директора департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Андрій Слободяник та депутат Миколаївської міської ради Олександр Гусєв провели робочу зустріч зі старшим радником і менеджером Програми «DemoUkrainaDH» Ронні Нільсоном. В рамках зустрічі, присвяченій розгляду можливостей для участі Миколаєва в «Проекті з реконструкції та розвитку системи централізованого теплопостачання»були озвучені пропозиції, реалізація яких призведе до скорочення викидів СО2 мінімум на 30%, як обов’язкової умови для участі в програмі.

Розглядалися проєкти, вартість реалізації яких становить від 500 тисяч євро, з грантовою складовою до 300 тис. євро і можливістю співфінансування з міського бюджету в обсязі 15%.

Як пріоритети НЕФКО були озвучені проекти з реконструкції теплових мереж, модернізації котелень, перехід на альтернативні види палива та когенерація. Протягом 2019 року  група експертів НЕФКО детально вивчала запропоновані варіанти і склала техніко-економічне обґрунтування реалізації попередньо затверджених проектів в рамках програми «DemoUkrainaDH».

До Миколаєва завітала делегація НЕФКО, до складу якої увійшли: консультант з реалізації проектів Мікаель Йонссон, асистент з реалізації проектів Олена Реутова, керівник групи з нагляду за реалізацією проектів Володимир Крамар. Під час візиту було обговорено пропозиції департаменту та ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» щодо оптимізації схеми теплопостачання окремих житлових масивів Миколаєва. На розгляд було винесено кілька  проєктів, які зацікавили представників міжнародної корпорації — і вони підтримали варіант, яким передбачається реалізація двох різних підпроєктів. Це будівництво котельні, нових теплотрас, встановлення індивідуальних теплових пунктів в районі перехрестя Херсонського шосе та вул. Генерала Свиридова. Другий – встановлення ІТП, будівництво нових теплотрас з підключенням житлових будинків до менш завантаженої котельні в районі вул. В.Чорновола.

Вартість проєкту  становить 500 тисяч євро, ще 300 тисяч євро надаються організацією безповоротно — в якості грантових коштів.