«Це суттєво покращить якість надання послуг з теплопостачання мешканцям нашого міста», — Миколаїв залучає грантові кошти на підвищення рівня енергоефективності системи теплопостачання

В рамках співпраці з НЕФКО місто Миколаїв залучає кредитні та грантові кошти на реконструкцію котельної, що розташована в районі Херсонського шосе.

Про це йшлося сьогодні, під час передтендерної зустрічі з потенційними учасниками щодо модернізації системи теплопостачання, яку міська влада реалізує спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО).

Зустріч з потенційними учасниками торгів провів профільний заступник міського голови Олександр Омельчук та співробітники департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради, який є головним розпорядником в реалізації даного проєкту.

За словами Олександра Омельчука, який є керівником групи реалізації даного проєкту, реалізація проєкту з модернізації системи теплопостачання, який місто  проводить спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), має на меті покращити якість надання послуг з теплопостачання мешканцям Миколаєва, знизити викиди СО2, відповідно до розробленого та затвердженого сесією міської ради Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Миколаєва до 2030 року та скоротити споживання  енергоресурсів:

«Даний проєкт модернізації системи централізованого теплопостачання є дуже актуальним для міста. Його реалізація надасть можливість зменшити споживання енергоресурсів для опалення багатоповерхових будинків, а це ознає економію коштів для мешканців даного мікрорайону», — зазначив віце-мер.

Як зазначив заступник директора департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради Андрій Слободяник, роботи з будівництва котельні планується виконати до початку опалювального сезону 2021-2022 рр..

«Також планується замінити теплові мережі та встановити індивідуальні теплові пункти. Це дасть змогу значно покращити якість надання послуги з теплопостачання жителям 127 мікрорайону нашого міста та зменшити викиди парникових газів згідно із вимогами Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста Миколаєва до 2030 року, затвердженого рішенням Миколаївської міської ради від 19.04.2018 №35/103. Всі ці роботи також виконуються відповідно до Схеми теплопостачання міста Миколаєва, яка погоджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.08.2019 №197 та затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 20.12.2019 №56/84, оскільки будь які зміни в системі (системах) централізованого теплопостачання можливі лише в тому разі, якщо вони відображені в Схемі теплопостачання міста», — розповів Андрій Слободяник.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич підкреслив значимість проєкту, вказавши, що одним з пріоритетних завдань на наступний рік є саме розвиток інфраструктури.

«Проєкт НЕФКО, який сьогодні реалізовує департамент енергетики, є наразі пріоритетним для міста, оскільки міська влада взяла курс на розвиток інфраструктури у 2021 році.  Його реалізація надасть можливість модернізувати застарілі системи теплопостачання, використовуючи в тому числі позабюджетні кошти, які надаються НЕФКО в якості грантів. А це 300 тисяч євро, які надані місту на безповоротній основі», — заявив міський голова.

Учасники зустрічі здійснили виїзд на об’єкт реконструкції та оглянули місце майбутнього будівництва.

Нагадаємо, у 2018 році до Миколаєва завітала делегація НЕФКО, під час візиту якої було обговорено пропозиції департаменту енергетики та ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» щодо оптимізації схеми теплопостачання окремих житлових масивів Миколаєва. На розгляд було винесено кілька  проєктів, які зацікавили представників міжнародної корпорації. В результаті був підтриманий варіант, яким передбачається реалізація кількох підпроєктів. Це реконструкція котельні, нових теплотрас, встановлення індивідуальних теплових пунктів в будинках в районі Херсонського шосе.

Вартість проєкту  становить 500 тисяч євро, ще 300 тисяч євро надаються організацією безповоротно — в якості грантових коштів.