Радник голови Держенергоефективності покликав інвесторів до Миколаєва
27 квітня у Києві стартував IV Форум енергоефективного партнерства’18 на тему: «ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад», організований Держенергоефективності.
Участь у Форумі взяли Віце-прем’єр міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, Голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, заступник директора ПРООН в Україні Блерта Чела, Керівник підгрупи «Енергетика та екологія» Групи Європейської Комісії з підтримки України Торстен Веллерт, Регіональний директор GIZ Бюро в Україні Сабіне Мюллер, а також керівництво центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, керівники ОСББ, профільні громадські організації, спеціалісти міжнародних проектів, представники промислових підприємств, ЕСКО-компанії, будівельні компанії, виробники енергоефективних матеріалів та обладнання, енергоаудитори, профільні асоціації.
На головну подію року у сфері енергоефективності завітали делегати із Миколаєва, зокрема, працівники департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради.
Учасники форуму розглянули низку важливих питань:
- Енергосервіс: регіони, райони, міста.
- Енергоефективність державних об’єктів: міжнародні зобов’язання.
- Іноземний досвід. Новітні інструменти: ЕСКО та револьверні фонди у містах.
- Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках.
- Функціонування енергоменеджменту та стимулювання енергоефективності для промислових підприємств.
Заступник директора Департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради Андрій Слободяник доповів про укладені у Миколаєві ЕСКО-договори.
«Одним із передбачених законодавством механізмів залучення позабюджетних коштів для запровадження енергозберігаючих заходів на бюджетних об’єктах є закупівля енергосервісу. Виконком Миколаївської міської ради визначив перші 26 об’єктів — закладів освіти, для яких проводиться закупівля енергосервісу. 19 квітня 2018 року депутати Миколаївської міської ради проголосували за дане питання», — розповів Андрій Слободяник.
Він висловив подяку голові найчисельнішої у Миколаївській міській раді фракції Ігорю Дятлову за підтримку депутатського корпусу в питанні підвищення енергетичної ефективності у м. Миколаєві.
Директор департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Вячеслав Булах відзначив, що найближчим часом ЕСКО-договори, строк дії яких становитиме 6 років, будуть підписані і підкреслив, що Миколаїв став другим містом України по кількості ЕСКО-договорів.
«Діючи в межах наданих повноважень, департамент продовжує роботу з залучення коштів інвесторів за ЕСКО-механізмом. Вважаємо, що зазначений напрямок є перспективним та економічно обґрунтованим в аспекті державно-приватного партнерства», — заявив Вячеслав Булах.
Під бурхливі оплески залу радник голови Держенергоефективності Олексій Корчміт відзначив великий внесок застуника Миколаївського міського голови з питань енергоефективності Олександра Омельчука в розвиток галузі і закликав інвесторів звернути увагу на інвестиційну привабливість міста.